top of page
369916138_688116883351653_6049431304521023402_n.jpg

17. augustā aizvadījām mūsu biedru un draugu saietu, kas iestartēja FREE RIGA 10 gadu jubilejas pasākumu ciklu, un kurā dalījāmies ar #FRtransformācija paveikto.

 

Ar "Aktīvo iedzīvotāju fonda" finansiālo atbalstu veselu gadu strādājām pie biedrības esošo problēmu apzināšanas, risinājumu meklēšanas un ieviešanas, kopīgas misijas, mērķu un darba plāna izstrādes, un citiem vērtīgiem aspektiem. Nu visbeidzot esam pie projekta finiša taisnes! 

 

Pasākumā dalījāmies ar izstrādātajiem materiāliem, kā arī aicinājām klātesošos atbalstīt mūs ar savām idejām atvērtajās darbnīcās, lai gūtu daudzpusīgu viedokli par šo to, kas vēl jāizstrādā līdz galam.

 

Un, protams, kur Free Riga, tur labs tusiņš! Lastādijas terasē cepām picas un savējie gādāja par disko. Paldies! Seko līdzi informācijai FREE RIGA sociālajos tīklos, jo 10 gadu jubilejas svinības būs vēl ne vienreiz vien!

2023. gada 18. augustā

Pievienojies Viskaļiem!

2023. gada 1. jūnijā

free-riga-post_04-eko.jpg
free-riga-post_04-arhitekti.jpg

Piesakies telpai Viskaļos!
Šeit ir vieta birojiem, radošiem eksperimentiem, darbnīcām...

...mākslai, dizainam,

nodarbībām!

free-riga-post_04-social.jpg
free-riga-post_04-start-up.jpg

Piesakies telpu 

apskatei 

ŠEIT

Telpa tev un tavai darbībai 

lielākajā radošajā kopienas ēkā Latvijā

2023. gada 20. maijā

thumb_71135_1430_530_0_0_auto.jpg

Vienīgie no Latvijas! FREE RIGA pretendē uz prestižo "Jaunais Eiropas Bauhaus" balvu

Vairāk nekā 1450 pieteikumu konkurencē biedrības "Free Riga" projekts "Viskaļi – Dzīves kvalitātes un dizaina institūts" ir atzīts par vienu no labākajiem, kļūstot par oficiālo "Jaunais Eiropas Bauhaus" vērtību vēstnesi Latvijā. Viskaļi ir nominēti balvai sadaļas "Izglītības čempioni" kategorijā, kas veltīta tādām iniciatīvām, kas fokusējas uz cilvēkiem un vietām, kam tas ir nepieciešams visvairāk, un veido izglītojošas iespējas, informēja biedrības pārstāvji.

 

"Jaunā Eiropas Bauhaus" iniciatīva aicina visus eiropiešus kopīgi iedomāties un veidot ilgtspējīgu un iekļaujošu nākotni. Eiropas Komisija šo iniciatīvu uzsāka 2020. gada nogalē, lai apvienotu kopienas un saistītu Eiropas zaļo kursu ar ikdienas dzīvi un dzīves telpu. Viskaļu nominācija ir par attīstības plānu – apvienojot pārstāvjus no dažādām nozarēm, veicināt inovācijas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Balstoties uz tādām vērtībām kā ilgtspēja, sociālā iekļaušana un vides estētika kā pozitīva pieredze, Viskaļi piedāvās sociāli-antropoloģiskās izpētēs balstītas neformālās izglītības programmas. Lai atbalstītu plānu īstenošanu, līdz 24. maijam ir iespēja nobalsot par projektu šeit.

"Sapnis par institūtu, kas apvieno mūsu rezidentus un citus nākotnes veidotājus labākas dzīves dizainēšanai, ir novērtēts, turklāt ierindots blakus tik daudziem spēcīgiem nominantiem no citām Eiropas valstīm! Tagad jo īpaši aicinām uz atbalstu mūsu draugus, partnerus, šīs vīzijas piekritējus un visus tos, kam "Free Riga" ir tuva – katra balss mums palīdzēs pretendēt uz naudas balvu koncepcijas attīstīšanai. No pieteikuma uz realitāti!" stāstīja biedrības "Free Riga" ilgtspējas un attīstības vadītāja Zane Ruģēna.

Biedrība "Free Riga" ir sabiedriska labuma organizācija, kas atver rīdziniekiem pamestās ēkas un, balstoties uz kopienas līdzdalību, īsteno tajās sociālas un radošas koncepcijas. Šīs telpas primāri tiek piedāvātas tiem, kas realizē sociāli nozīmīgu darbību. Pēdējā gada laikā "Free Riga" ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu programmas "Aktīvo iedzīvotāju fonds" atbalstu ir īstenojusi projektu "Free Riga transformācija", ar kura starpniecību tika attīstīta arī Viskaļu koncepcija. "Par "Free Riga" runājot, esam skaidrāk apzinājušies savu misiju, mērķus un darbības plānu. Viskaļi nav vienīgais projekts, ar kuru plānojam jūs pārsteigt," smejas projekta vadītāja Paula Cukura.

Šobrīd lielākais biedrības ēku projekts, kurā tiek attīstīts sociālais inkubators "Viskaļi – Dzīves kvalitātes dizaina institūts", atrodas Čiekurkalnā, Ķīšezera krastā, bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes fakultātē. Šobrīd Viskaļi apvieno vairāk nekā 150 radošus un aktīvus rezidentus lielākajā radošajā kopienas centrā Rīgā.

2022. gada 10. novembrī

WhatsApp Image 2022-11-09 at 10.45.30 AM.jpeg

Laimē telpu! Biedrība FREE RIGA izsludina konkursu nevalstiskajām organizācijām

Solidarizējoties ar nevalstiskajām organizācijām laikā, kad paaugstinās komunālo pakalpojumu cenas un telpu nomas cenu dārdzība, biedrība FREE RIGA izsludina konkursu nevalstiskajām organizācijām un nodibinājumiem Latvijā. Balvā – telpa bez maksas uz sešiem mēnešiem lielākajā biedrības ēku projektā “Viskaļi” Čiekurkalnā, kurā šobrīd jau aktīvi darbojas vairāk kā 147 radošo profesiju pārstāvji, uzņēmumi, organizācijas un sociālās inciatīvas. 

 

“Ziema tuvojas, un, pretēji cerētajam, ka siltums telpās būs gaidīts viesis, sabiedrībā varēja un vēl pašlaik var just bailes par “pārziemošanu”. Tā kā mēs paši, FREE RIGA, esam sabiedriska labuma organizācija, tad ļoti labi saprotam šīs bailes par cenu kāpumu, arī mums priekšā ir tā pati ziema, kas citiem. Domājot par to, kā kopīgi pārdzīvot šo krīzes laiku, komandā lēmām, ka it īpaši šobrīd ir svarīgi būt kopā. Nevalstiskais sektors ir dzinējspējs, lielākie pārmaiņu virzītāji – tieši NVO ir tie, kas palīdz uzturēt saliedētu un pilsoniski aktīvu sabiedrību, kas rūpējas par plašu interešu aizstāvību un kvalitatīvu līdzdalību lēmumu pieņemšanā. Mums ir telpa pārziemošanai. Tāpēc mēs aicinām NVO piedalīties pirmajā šāda veida konkursā Latvijā, kura balvā ir vismaz sešus mēnešus ilgs miers par to, kur īstenot savas idejas, virzīt iniciatīvas, rakstīt projektus, jeb vienkārši – darboties,” stāsta FREE RIGA ilgtspējas un attīstības vadītāja Zane Ruģēna. 

 

Konkursā aicināta piedalīties jebkura nevalstiskā organizācija vai nodibinājums, ar mērķi solidarizēties un tīkloties ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un dalībniekiem Latvijā, veicināt nevalstisko organizāciju iesaistīšanu FREE RIGA  aktivitātēs, kā arī, nodrošināt pieejamas izmaksas telpas un auglīgu vidi izaugsmei tādai darbībai, kas vairos sabiedrisko labumu. 

 

Konkursa galvenās balvas ieguvēju noteiks žūrija sešu cilvēku sastāvā, tostarp trīs būs pārstāvji no Viskaļu projektu vadības komandas, kā arī pa vienam pārstāvim no Latvijas Pilsoniskās alianses, “Čiekurkalna attīstības biedrības” un labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv”.

 

Savukārt Simpātiju Balvu iegūs divas nevalstiskās organizācijas vai nodibinājumi, par kurām balsos jau esošie “Viskaļu” telpu lietotāji. Balvā – trīs mēnešu telpu nomas līgums bez apkures maksas.

 

Lai piedalītos konkursā, organizācijas pārstāvjiem no sākuma ir jāatnāk uz telpu apskates ekskursiju “Viskaļos”, Viskaļu ielā 36a. Lai pieteiktos uz vienu no ekskursiju laikiem, sava dalība ir jāpiesaka anketā šeit: https://ej.uz/laimētelpu

Pēc telpu apskates konkursa dalībniekiem būs jāaizpilda pieteikuma veidlapa, kas tiks katram dalībniekam nosūtīta individuāli. Pieteikuma veidlapā būs jāizklāsta savas organizācijas mērķi, vīzija, jānorāda telpas nepieciešamības pamatojums un jāatzīmē vēlamā telpa.

 

Ar konkursa nolikumu var iepazītes šeit: https://ej.uz/laimētelpunolikums

Biedrība FREE RIGA ir sabiedriska labuma organizācija, kas atver  rīdziniekiem ēkas, kas netiek izmantotas, lai īstenotu tajās sociālas un radošas koncepcijas, kas balstītas uz kopienas līdzdalību, šīs telpas piedāvājot tiem, kas realizē sabiedrisku un sociāli nozīmīgu darbību. Šobrīd lielākais biedrības ēku projekts, kura vīzijā plānots attīstīt sociālu inkubatoru “Viskaļi - dzīves kvalitātes dizaina institūts”, atrodas Čiekurkalnā, Ķīšezera krastā, bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte. 

WhatsApp Image 2022-07-13 at 5.23.22 PM.jpeg

Pārmaiņas nāk!

Mēs, FREE RIGA, esam paraduši radīt pārmaiņas telpā, vidē, pilsētā. Šoreiz, mēs ienesīsim pārmaiņas mūsu organizācijā, jūlijā uzsākot īstenot projektu "FREE RIGA transformācija". 

 

Šī projekta mērķis ir nodrošināt profesionālu un iekļaujošu biedrības izaugsmes procesu, ieviešot praktiskus instrumentus biedrības attīstībai. 

 

Projekta galvenās aktivitātes ir pārmaiņu jeb transformācijas cikls no atsevišķos projektos balstītas organizācijas, bez koherentas misijas un centralizētas struktūras, uz vienotu, iesaistošu, efektīvu un labi pārvaldītu platformu neizmantoto ēku atvēršanai sabiedriskā labuma aktivitātēm. Projekts ietver tādas aktivitātes, kā organizācijas diagnostiku un pārmaiņu procesa plāna izstrādi, biedrības misijas un darbības plāna izstrādi, labas pārvaldības vadlīniju ieviešanu un transformācijas procesa novērtējumu, kā arī uz jaunās un vienotās misijas rīcības plāna balstītu “OPEN CALL” kampaņu rezidentu (telpu lietotāju), biedru un līdzekļu piesaistei.

 

Projektā izmantotā metode – Adizes Institute Worldwide izstrādātā organizācijas pārmaiņu vadības sistēma, kas tiek starptautiski pielietota no 1970. gada, īsteno organizāciju transformāciju procesus, spēcina darbinieku motivāciju un piedāvā labas pārvaldības vadlīnijas un sistēmas. 

 

Projekta rezultātā biedrība izstrādās spēcinātu misijas darba plānu, ilgtermiņa stratēģiju, kā arī mazinās darbinieku slogu ar efektīvām darba organizācijas sistēmām. Papildus tiks uzlabota iekšējā  komunikācija, kā arī veicināta kopienas piederības sajūta biedrības darbiniekiem un biedriem. Tiks piesaistīti vismaz 10 jauni, pastāvīgi telpu lietotāji (rezidenti).

Ilgtermiņā projekta īstenošana paplašinās biedrības pamatdarbību, spēcinās biedrības cilvēkresursus, veicinās jaunu biedru, t.s. reģionālo aktīvistu iesaisti biedrības mērķu īstenošanā, kā arī veidos regulāru un kvalitatīvu ārējo komunikāciju.

Vairāk par šo projektu uzzini ŠEIT

bottom of page