top of page
IMG_6647_edited_edited.png
IMG_6647_edited.png
IMG_6647_edited.png

Pašlaik FREE RIGA lietošanā ir trīs īpašumi!
PIETEIKTIES TELPĀM

_DSC0654.JPG

Telpas pasākumiem, rezidentu uzņemšana, citi interesējošie jautājumi: Guntis 28886203

  • Facebook
  • Instagram
FB_IMG_1634898453102.jpg

Telpas un pasākumi - Matīss Rihards 20010664

  • Facebook
Viskali_ieeja_Foto.Marta.Predele.jpg

Telpas - Mārcis 26012582

Sadarbībai par mākslas un kultūras iniciatīvu

īstenošanu Totaldobže koncertzālē - Kaspars 29451445

Sadarbībai par vides, ilgtspējas, sociālo projektu īstenošanu - Zane 29326931

www.viskali.lv

  • Facebook

Lastādijas kultūras kvartāls

Puškina ielā 11 & Turgeņeva ielā 13, 15 un 17

Lastādijas kultūras kvartāls pastāv kopš 2015 gada. Tā ir platforma cilvēkiem ar sabiedriskām un radošām pilsētas kultūras iniciatīvām, kur iespējams iegūt telpas savai darbībai, resursus, brīvprātīgos un sadarbību veiksmīgai iniciatīvu izaugsmei. Lastādijas viesi un dalībnieki kopā veido vidi pašrealizācijai sev un citiem.

Esošās projekta iniciatīvas:

Brīvbode, Atvērtā Velodarbnīca, Dārza komanda, Remontu brigāde, Pasākumu veidošanas komanda (biedrība "Trepes", biedrība "Piedzīvojuma Gars", Biedrība "Saulart", u.c. rezidenti), Gravity Hall - telpa kustībai (pārvalda biedrība "Piedzīvojuma Gars"), u.c..

Alksnājs

Alksnāja ielā 16, Vecrīgā

Kultūrvieta "Alksnājs" ir nams, kur satikties savējiem un domubiedriem. Šis ir FREE RIGA telpiski mazākais projekts un pats nams ir vēsturiski senākais. Ēka atrodas piemirstā Vecrīgas daļā pie Alberta laukuma, vietā, kas uzskatāma par Rīgas sākuma punktu. “Alksnājā” ir jūtama vēstures klātbūtne un rezidenti, aktīvi iesaistoties kopdarbā un mājas pētniecībā, kļūst par šīs vēstures izzinātājiem. Telpa ir paredzēta rezidencēm un projektiem, vienreizējiem vai ilgtermiņa notikumiem.

V36
(Dzīves kvalitātes dizaina institūts)

Viskaļu iela 36

2020. gada augustā tika noslēgts līgums ar Rīgas Tehnisko universitāti par tās bijušās Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes ēku kompleksa nomu uz 25 gadiem pie Ķīšezera, Viskaļu ielā 36. Šis ir līdz šim lielākais FREE RIGA objekts, kurā pieejamās platības ir 15 000 kvadrātmetri – bijušās mācību auditorijas, laboratorijas, administratīvās telpas, kinoteātris ar 500 sēdvietām, noliktavu un darbnīcu telpas un zaļa āra teritorija piecu minūšu gājienā no Ķīšezera. Ēka atrodas krustpunktā starp Čiekurkalna, Mežaparka, Teikas un Juglas apkaimēm..

Pirmos četrus gadus ēku atveram pagaidu lietošanai un tajā pieejamas telpas darbnīcām, birojiem, studijām, nodarbībām, pulciņiem, noliktavām, koncertiem, pasākumiem, konferencēm, semināriem, lekcijām, āra pasākumiem.

Ilgtermiņā ēkā attīstīsim Dzīves kvalitātes dizaina institūtu - starptautisku inovāciju platformu, kas nodrošina pieejamas telpas un auglīgu augsni tādu projektu attīstīšanai, kuri uzlabo dzīves kvalitāti un meklē risinājumus vides, sociālajos un labklājības jautājumos. Pakāpeniski Ēkas projektā, kopā ar rezidentiem attīstīsim izglītības un kultūras programmu, mākslinieku darbnīcas, rezidences, izpētes centru, laboratorijas, ražošanas bloku, jaunuzņēmumu, NVO, kopstrādes, semināru un pasākumu telpas.

foto autore : Marta Prēdele

bottom of page