top of page

piektd., 15. okt.

|

Rīga

OPEN CALL: piesakies un atdzīvini ūdenstorni

Piesakies telpām ar savu iniciatīvu un veido piedāvājumu ūdenstorņa atdzīvināšanai!

Registration is closed
See other events
OPEN CALL: piesakies un atdzīvini ūdenstorni
OPEN CALL: piesakies un atdzīvini ūdenstorni

Time & Location

2021. g. 15. okt. 14:00 – 17:00

Rīga, Alīses iela 4, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1046, Latvia

About the event

#FreeRiga #FreeAlise Piesakies telpām ar savu iniciatīvu un veido piedāvājumu ūdenstorņa atdzīvināšanai

Laiks atdzīvināt tukšos pašvaldības īpašumus! Pamestais ūdenstornis Āgenskalna priedēs ir pelnījis atdzimt par apkaimes iedzīvotāju uzmanības centru, kur mākslas un koprades enerģija maina cilvēku ikdienu. Alīses ielas ūdenstornis ir Free Riga pirmais mēģinājums veidot piedāvājumu Rīgas domei un attīstīt neizmantotu pašvaldības īpašumu.

Nāc uz atvērto durvju dienu piektdien, 15. oktobrī, plkst. 14:00-17:00 (ieeja no Alīses ielas 4) 

Piesakies te: https://forms.gle/sEAsnYXtyqPmbBMz7

Programma: ekskursija pa ēku - iepazīšanās ar Alīses ielas ūdenstorņa vīziju, zonējumu un tukšajām telpām, diskusija par ūdenstorņa priekšizpētes procesu, aktivizācijas nosacījumiem un sadarbību ar Rīgas domi - pagaidu lietošanas ieguvumiem un atbalsta iespējām.

Telpu nomas cenas Rīgā, īpaši Āgenskalnā, kļūst arvien dārgākas, neatstājot vietu sabiedriskām un eksperimentālām iniciatīvām. Tāpēc sadarbībā ar vismaz 10 partneriem gribam piedāvāt pašvaldībai atdzīvināt 5 torņa stāvus un dārzu, veidojot izmaksās pieejamu, multikulturālu un uz izaugsmi vērstu telpu, apkaimes iedzīvotāju iekļaujošu vidi, kas stiprina piederību un līdzdarbību.

Pasākums tiek organizēts projekta “Sabiedriska ēku pagaidu lietošana - pilsoniskās līdzdalības stiprināšana, sabiedriskā labuma un NVO sektora iespēju uzlabošana, neizmantoto pašvaldības un valsts ēku revitalizācija” ietvaros. Ar šo projektu vēlamies stiprināt attiecības starp pašvaldību un sabiedriskām organizācijām, veicinot pašvaldības neizmantoto ēku atvēršanu sabiedriskām, eksperimentālām un radošām iniciatīvām. Projektu atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds. #NVOfonds2021

Ūdenstorņa atdzīvināšanu atbalsta Rīgas domes Kultūrvēsturiskā materiālā mantojuma komisija.

Ieeja pasākumā bezmaksas, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Share this event

bottom of page